Kasza manna i jej właściwości

Posted on

Kasza manna ze strony www.bee.pl jest produkowana w mechanizmie wysokiego przemiału pszenicy. Ma biało-kremową barwę, słodkawy, świeży aromat, łagodny smak. Również jest drobnoziarnista oraz krucha. Na rynku można napotkać kaszę mannę i kaszę mannę preparowaną, jaką można szybciej przygotować ze względu na wykorzystanie uprawy cieplnej w mechanizmie produkcji, prowadzącej do kleikowania mączek. Również można nabyć kaszę mannę razową, orkiszową i orkiszową razową, jakie są lepsze pod względem wartości wzmacniających, bowiem są doskonalszym centrum błonnika pokarmowego w przyrównaniu do normalnej kaszy manny.

Kasza manna – jak występuje oraz jak wygląda?

Większości ludzi kasza manna kojarzy się często z czasem szczęśliwego dzieciństwa, jeśli przygotowany na mleku grysik z dodatkiem soku malinowego jadało się na śniadanie. Należałoby natomiast wiedzieć, iż manna jest źródłem wielu elementów mineralnych ważnych dla zdrowego działania systemu. Ze względu na wielką wartość kaloryczną stanowi także jeden spośród ważnych artykułów w wypadku odżywiania dzieci.

Wartości kaszy manny

Kaszka manna, poza tymże, iż jest dobra, jest także niezwykle zdrowa. Ma witaminy z grupy B, w tymże witaminę B1, B2, B6 jednak także witaminę PP i mikro- oraz makroelementy, takie jak: potas, żelazo, magnez i – jako jedna spośród niewielu kasz – też jod. Również, jest artykułem niskokalorycznym, dobrym zarówno w diecie małych dzieci, jak i osób, borykających się z kłopotami ze strony układu pokarmowego. Poprawia jego pracę, funkcjonuje stymulująco na układ trawienny i chroni żołądek. Poza tymże jest niezwykle dobra oraz zapewnia duże możliwości, jeżeli chodzi o jej używanie podczas częstego gotowania.

Wykorzystania kaszy manny

Kaszę mannę używa się zarówno jako osobną potrawę, na przykład w zupie mlecznej, budyniu czy leguminie, jak również jako środek zagęszczający do sosów, ciast oraz zup. Kasza winna być biała z odcieniem żółtawym, natomiast jej części nie powinny być zamączone ani mieć składników otrębowych. By wesprzeć smak kaszy, można do niej dać szczyptę soli, cukru, słodkich syropów czy owoców.

Elementy wzmacniające kaszy mannej


Kasza manna przede wszystkim daje nam cukrów, w tymże skrobi i małej ilości błonnika. Z tego punktu widzenia jest to pokarm dosyć tuczący oraz wyróżniający się zwiększonym wskaźnikiem glikemicznym (IG 60). Nie jest natomiast prawdą, iż to jedynie puste kalorie. W kaszy mannej odnajdziemy przede wszystkim bogactwo jodu, nieporównywalne z żadną inną z rodzimych kasz.