Jak może być stosowana kasza manna?

Posted on

Kasza manna (https://www.bee.pl/9081-kasza-manna), odmiennie mówiąc grysik, to artykuł, jaki w dawnych czasach był dawany dzieciom niemalże poprzez wszelkie mamy. W końcu małe za nim przepadają! Taka mięciutka kaszka przygotowana na dużej ilości tłustego mleka dobrze łączy się z cukrem, miodem, dżemem oraz świeżymi czy mrożonymi owocami. Zrobiony z niej deser winien przypaść do gustu nie jedynie dzieciom, jednak też również dorosłym. Natomiast wszyscy powinni od czasu do czasu go zjeść.

Wartości

Kasza manna jest nie jedynie dobra, jednak również zdrowa. Ze względu na dużą ilość witamin z grupy B w kaszy mannie, jedzenie jej oddziałuje dobroczynnie na pracę własnego układu nerwowego. Jeżeli znajdujemy się w stanie permanentnego stresu oraz mamy skołatane nerwy, to kasza manna jest jak najbardziej mile widziana w naszym jadłospisie. Jako, iż jest delikatna, doskonale sprawdza się w wypadku osób borykających się z problemami gastrycznymi oraz rozmaitego rodzaju dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Należałoby po nią sięgać też przy zaburzeniach wątroby. Kasza manna pobudza układ trawienny oraz funkcjonuje na niego osłaniająco.

Kasza manna jest także głównym elementem diety dzieci. Uzupełnianie diety dzieci polega na stopniowym stosowaniu do jego częstego menu innych artykułów. Kasza manna jest na tyle powszechna, iż można ją dawać niemowlętom zarówno z owocami jak również warzywami, na śniadanie jak również na kolację. Natomiast, na ostatni posiłek poleca się, by unikać owoców zatem można dać dziecku na przykład kaszę manną z brokułem.

Kasza manna – wartości wzmacniające

Kasza manna ma niestety mało błonnika. Wynika to z tego, iż jest artykułem przemiany pszenicy, jaki składa się jedynie z bielma mącznego. Jednak to nie oznacza, iż nie jest ważnym artykułem pod względem wartości wzmacniających. Aż 78 proc. kaszy manny stanowią węglowodany. Oraz to owe dobre! Większość spośród nich to łatwo strawna mączka. Kolejnych 10 proc. kaszy manny to białka, często czysty gluten. W kaszy manny odnajdziemy też małe zawartości tłuszczu.

Wykorzystanie kaszy manny

Kasza manna jest niezwykle zalecana poprzez żywieniowców. Jest to artykuł lekkostrawny, więc polecana jest rekonwalescentom i małym dzieciom. Ma ona delikatny smak. Można ją traktować jako osobną potrawę, natomiast też wykonywać na jej podstawie kleik, mus, zupę mleczną. Kasza manna ze względu na gęstość dobrze sprawdzi się jako środek do zagęszczenia budyniów i zup oraz sosów. Doskonałej klasy kaszę manną można poznać za sprawą braku w niej części otrębów. Jej odcień to biel wchodząca w delikatną żółć.